Vaše otázky

Kdo jsem a co dělám?

Jmenuji se Marie. Mou původní profesí, kterou stále vykonávám je překladatelka a tlumočnice německého jazyka. Svou velkou vášeň pro ruční práce jsem v posledních 5 letech přetavila do své druhé profese tkadleny, přadleny a pletařky. A tak kombinuji duševní práci překladatelky s řemeslnou textilní prací. Vyrábím tkané koberce, přehozy, plédy, spřádám ovčí rouno na kolovrátku a pletu teplé hřejivé čepice, čelenky a svetry z merino vlny.

Kde můžete koupit mé výrobky?

Jsou tři možnosti:

Můžeme se potkat osobně na různých řemeslných, alternativních a designových trzích - informace, na který trh se právě chystám najdete v událostech na mých facebookových stránkách.

Můžeme se osobně potkat u mě v ateliéru v Beskydech - přijedete na kávu nebo na některý z mých rukodělných kurzů.

Výrobky si prohlédnete, vyberete a koupíte v eshopu na mých webových stránkách.

Jaký materiál zpracovávám?

Při předení na kolovrátku zpracovávám nejčastěji ovčí rouno, ale spřádám i srst z alpaky a dokonce jsem na zakázku upředla psí chlupy. Na kolovratu je možné spřádat různá vlákna živočišného, ale i rostlinného původu. Takto upředený materiál dále používám na tkaní nebo na pletení výrobků. 

Pro tkaní koberců, přehozů, tašek používám v útku převážně čistou ovčí vlnu, osnova je bavlněná. Mohu však tkát i jiný materiál - bavlnu, len, alpaku a hedvábí. Fantazii se meze nekladou, vždy záleží jen na tom, pro jaký účel je výsledný výrobek určen a zvolit tak nejvhodnější materiál.

Pro pletení svetrů, čepic, čelenek a nákrčníků používám dva základní přírodní materiály - nejjemnější merino vlnu a přízi z alpaky anebo jejich kombinace. Tento materiál je velmi hřejivý, příjemný na omak, nekouše a je k dispozici v tak velké barevné škále, ze které si každý určitě vybere tu svou.

Jak pečovat o výrobky z vlny a alpaky?

Pletené výrobky z merino vlny a z alpaky vyžadují péči a pouze ruční praní. Neperte je nikdy v pračce a nesušte v sušičce, došlo by k nevratnému poškození vláken. K praní používejte jemný prací prostředek na vlnu a nechte je volně schnout vodorovně rozložené, třeba na ručníku. Nikdy nevěšejte. 

Jak dlouho bude trvat zhotovení mé zakázky?

To záleží na dvou okolnostech: na velikosti zakázky a na vybraném materiálu. Ne všechnu vlnu mám skladem, a proto musím některé materiály objednat přesně podle zakázky. Čepice, čelenky, nákrčníky, ponožky: 2-3 týdny, svetry: 4-5 týdny, koberce: 3-4 týdny, tašky/obaly: 2-3 týdny. Vše záleží na individuální domluvě, neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

0
 .